MSDN Academic Alliance na FIIT STU Bratislava

FIIT STU má v rámci programu Azure Dev Tool for Teaching (predtým MS Imagine, predtým DreamSpark, predtým MSDN AA) k dispozícii vývojársky softvér od firmy Microsoft.

Licencia sa vzťahuje na všetkých študentov informatiky a tiež pedagogických a výskumných pracovníkov fakulty, za predpokladu využívania tohoto softvéru pre vzdelávanie a výskum. Umožňuje využívať programy nielen v škole, ale aj na domácom počítači.

Služba je dostupná prostredníctvom portálu Azure, ktorý umožňuje priamo stiahnuť požadovaný softvér, resp. ISO obraz inštalačného média, a zároveň vygeneruje potrebný licenčný klúč.

Od februára 2019 spoločnosť Microsoft zmenila spôsob prístupu k uvedenej službe a od každého používateľa navyše vyžaduje mať MSA (Microsoft Account). Ten musí byť spojený so školskou e-mailovou adresou (teda student, resp. AIS). Pokiaľ chcete využívať softvér v rámci tohoto programu, musíte súhlasiť s vytvorením MSA. Ak už máte MSA, stačí ak k nemu pridáte aj uvedenú školskú e-mailovú adresu. Podrobnosti je možné nájsť TU.

Kde je dostupný softvér?

Sťahovanie softvéru a spravovanie inštalačných klúčov zabezpečuje elektronický systém: Azure Dev Tools for Teaching.

Aký softvér je dostupný?

K dispozícii sú niektoré operačné systémy a najmä vývojové nástroje ako Windows 10, Windows Server, SharePoint Server, SQL Server, Visual Studio, Visio a ďalšie. Kancelársky balík MS Office v rámci tohoto programu nie je poskytovaný. Je ho však možné získať na základe univerzitnej licencie, pokyny môžte nájsť tu.

Správca: Peter Grell
e-mail: msdnaa [at] fiit.stuba.sk